Nuotraukoje – 2012 03 17 d. mitingas prie Seimo „Už teisingumą".
Todėl, kad kitos priemonės nebepadeda:
1. Gen.prokuratūra ir policija ketvirti metai TYČIA netiria juodųjų archeologų Skuodo rajone organizatoriaus, nors turi jo telefoną. Tai kaip jie ištirs kitas bylas?
2. Saugumas, STT ir kitos spec.tarnybos seka, profilaktuoja, spaudžia, grasina, šantažuoja ir kitaip persekioja žurnalistus (Dapkų, Lavastę ir pan.). Šiems persekiojimams spec.tarnybos neteisėtai naudoja biudžeto lėšas. Rimtiems uždaviniams (kovai su korupcija) nelieka nei pinigų ir noro nėra, nes prioritetai, kaip matome, kitokie.
3. Teismai svarbiose bylose nepaskiria papildomų teisėjų, todėl nusikaltėliai dažnai išvengia bausmių dėl dirbtinai sukeliamos senaties. Pagauti su 30 000 Lt kyšiu prokurorai išsukinėjami pačios gen.prokuratūros rankomis (Eriko Vaiteikūno byla).
4. Kovojančius prieš korupciją ir už teisingumą valdžia persekioja:
4.1. Genzelį, Medalinską ir Ozolą policija padavė į teismą dėl mitingo „Už teisingumą" prie Seimo kaip neva ne vietoje, nors Darbo partija mitingą rengė ten pat, tačiau jos nedavė į teismą.
4.2. Lryto žurnalistė L.Lavastė prieš metus rašė apie tai, kad advokatai neša kyšius Vilniaus teisėjams. Pasipiktinęs Lietuvos Aukščiausio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas J.Prapiestis (jo paskyrimui 2077 m. į šias pareigas pritarė 53 Seimo nariai, nepritarė – 13, 8 susilaikė) kreipėsi į prokuratūrą, kad teismai įpareigotų L.Lavastę išduoti šaltinį, todėl ją daug kartų tampė STT (užuot gaudžiusi kyšininkus teismuose).
5. Kai kurie teisėjai (pvz. Ryšardas Skirtunas) yra įtariami, kad už, pvz. 30 000 Lt kyšius, kuriuos jiems galimai LENGVAI nuneša advokatai (nes Seimas UŽDRAUDĖ juos sekti), bandė išteisina PVM vagis. Kažkokiu stebuklingu būdu tokie teisėjai bando ir jiems pavyksta tapti tokių bylų nagrinėjimo kolegijų pirmininkais, nors neva tai gali padaryti tik kompiuteris. Kokia to kompiuterio pavardė? Tam „kompiuteriui" taip pat veikia 30 tūkst. Lt dėsnis? O juk vagiant PVM apvagiami visi žmonės. Tai, pagal L.Lavastės straipsnį, dažnas reiškinys, tačiau niekas net nebandė tirti jos straipsnyje minėtų kyšininkavimo atvejų.
6. Policija, kitos teisėsaugos įstaigos taiko nepagrįstą ir neteisėtą fizinį ir psichinį smurtą, kurį dangsto, pateisina arba toleruoja teisėsaugos vadovai ir politikai ir kuris dažnai baigiasi nekaltų žmonių sužalojimu (
Hermano-Žaltausko byla, A.Ramanauskienės sumušimas iki komos, piketuotojų prie Kariotiškių sąvartyno sumušimai, Garliavos įvykiai ir pan.).
Seimas, deja, KOL KAS neturi JOKIŲ GALIŲ šių teisėsaugos institucijų vadovams, kad jie ištirtų minėtą ir kitas bylas, NEGĄSDINTŲ žurnalistų, skirtų papildomus teisėjus, kad būtų išvengta dirbtinių vilkinimų, nepersekiotų signatarų už mitingų rengimą, pasmerktų kyšininkus, nemuštų senukų ir t.t.
Be to, kol kas didesnė, deja, Seimo narių dalis nenori keisti dabartinės situacijos teisėsaugoje.
Todėl kaip priemonė šiems dalykams taisyti liko visuomenės mitingai.
Jei kas turite geresnių idėjų, kaip kitokiais būdais taisyti šias ydingas situacijas, siūlykite - būtinai naudosime visas priemones kuo greitesniam teisingumo atkūrimui visose srityse.
P.S.: Kodėl neša po 30 tūkst. Lt, o ne daugiau? Todėl, kad iki 30 000 - bauda arba nuo 2 iki 7 metų laisvės atėmimo, o už didesnio nei 30 000 lt kyši paėmimą baudos nebėra, tik laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 metų.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą